Narva Eesti gümnaasium alustas oma teekonda

NEGi 1. septembri aktusel osales pea kogu koolipere. Oma soovid andsid teele lisaks koolijuhile Irene Käosaarele kaasa haridus- ja teadusminister Kristina Kallas, Narva linnapea Katri Raik ja TÜ Narva Kolledži direktor Indrek Reimand.

Meie teekond algas – 170 õpilast, õpetajad ja partnerid kogunesid Narva Eesti Gümnaasiumi avaaktusele TÜ Narva Kolledži fuajees, kus edastasid oma head sõnad koolijuht ja külalised.
🏫“Me oleme täna siin mingil põhjusel. Meil igaühel on oma lugu, mis on meid siia toonud. Nüüd saab meie lugudest põimitud NEGi lugu,” rõhutas koolijuht Irene Käosaar.
🏫Haridus- ja Teadusminister Kristina Kallas tähtsustas oma kõnes tänase hetke olulisust: “Armsad õpilased te olete osa haridusreformist. Kunagi te vaatate tagasi, siis saate te aru, millest täna osa olete.”
🏫Narva linnapea Katri Raik: “Mul on kade meel, et ma ei saa ise siia tööle tulla. Tänane ilm on pakkunud nii vihma kui ka päikest – vihm toob õnne uuele majale ja päike lihtsalt rõõmu.”
🏫“Õppimises on nii lootust kui ka katsumusi – need käivad käsikäes. Teie tee võib teid siia majja tagasi tuua, pigem on tähtis edasi minna ja oma teekonda jätkata.
Pärast aktust liiguti ühiselt tulevase koolimaja juurde Hariduse 3 ning seejärel läbi linna oma praegusesse koolimajja Joala 20. Ühiselt heisati koolimajale lipud ning söödi ühiselt torti. Õpilased tutvusid õpetajatega ja vastupidi ning ühiselt vaadati üle ka klassiruumid, kuhu kogunetakse juba 4. septembri hommikul.
Foto Ilja Smirnov