“Narvas saab väga head eestikeelset õpet,” ütles president Alar Karis

Täna külastas meie kooli Eesti Vabariigi president Alar Karis. Ta uuris õpetajate ja õpilasesinduse muresid, vastas küsimustele ning jagas oma mõtteid, uuris, mida tema saab presidendina kooli heaks teha.

“Narvas saab väga head eestikeelset õpet ja tingimused paranevad veelgi kui valmib uus hariduskvartal. Narva õpetajad loodavad, et linn naaseb ka üürimajade projekti juurde, kus saaks korteri nii õpetajad kui meditsiinitöötajad,” sõnas Eesti Vabariigi president Alar Karis, kui ta külastas Narva Eesti Gümnaasiumi.
President tegi väikese tiiru koolimajas ning kohtus vestles seejärel kooli juhtkonna ja õpetajatega. Arutati hiljuti toimunud õpetajate streiki, kus osalesid ka NEGi õpetajad, et avaldada toetust teistele õpetajatele, kes piisavalt väärikat palka ei saa. Õpetajad soovivad uusi elukohti, mis meelitaks linna ka lastega peresid.
Koolil on hetkel kõik õpetajad olemas, kuid puudu on veel haridustehnoloog. Naljatlemisi pakkus koolijuht kohta ka presidendile, mispeale ta vastas: “Narva Eesti Gümnaasiumis pakuti ka mulle haridustehnoloogi töökohta, kuid jätan selle professionaalidele.”
Kuna koolis on käimas valikkursuste nädal, siis tavapäraseid tunde ei toimu. Inseneeria ja tootmise valikkursuse õpetaja on kaasa toonud järelhaagise, kus osa kursuse õppetegevusest toimub. Seda tutvustati ka riigijuhile: “Põnevust pakuvad tehnoloogiaõpetuse tunnid, mis toimuvad koolimaja ees konteineris.”
Kohtumisel õpilastega tutvustati edasiõppimise päeva ning arutati, kes plaanib oma tulevikku ka Narvaga siduda. Õpilase küsimuse peale, kuidas Narva üldiselt tundub, vastas president, et tal on rõõm tõdeda, et iga kord külla tulles, on linn taas ilusamaks muutunud.