NERGi koolielu on mitmekesine: külalisloengute sari 11.-18.03.2024

Viimase kahe nädala jooksul oli meie juures hulgaliselt erinevaid külalisesinejaid – Sergei Metlev, Emma Willmore, Sveta Grigorjeva, Avo Martinson, Signe Ventsel, NUBLU.

Narva Eesti Gümnaasiumi koolielu on midagi enamat kui lihtsalt ainetunnid ja eksamid. Siin käivad külalisesinejad, kes edendavad erinevaid eluvaldkondi – poliitika, kultuur, sport, haridus, ajakirjandus jne. Kooli õpilastel on võimalik juba koolipingil tutvuda erinevate erialadega ja võimalustega, mida need valdkonnad lubavad. Samuti on õpilastel võimalik saada teada neist väljakutsetest, mis ühe või teise eriala või elukutse juurde kuuluvad.

Viimase kahe nädala jooksul oli meie juures hulgaliselt erinevaid külalisesinejaid – Sergei Metlev, Emma Willmore, Sveta Grigorjeva, Avo Martinson, Signe Ventsel, Nublu.

  • Sergei Metlev on ehtne näide sellest, kuidas kodanikuaktiivsus ning sellest saadud kogemused ja teadmised võivad üks kord aidata sul jõuda tipuni. Kunagi ta oli aktiivne õpilasesinduse liige, hiljem astus erinevatesse noorteühendustesse ning oma algatustega ja tänu tema ettevõtlikkusele jõudis tulemusteni, mille üle ta saab olla uhke. Temal on lõpetatud kõrgharidus ja ta on diplomeeritud õigusteaduste magister (Tartu Ülikool). Tänaseks on temast saanud kogenenud juht ja Eesti ühe suurima venekeelse uudisteportaali peatoimetaja. Ta töötab Rus.Postimees peatoimetajana ning on endiselt seotud erinevate projektidega, mille põhifookuses on kodanikuhariduse arendamine.
  • Sveta Grigorjeva – luuletaja, koreograaf, lavastaja ja ühiskondlikult väga aktiivne naine. Tema ei karda rääkida teemadel, mis on valusad, kuid omavad olulist tähtsust. Oma mõtteid oskab ta väljendada nii luules kui ka laval tantsides. Selleks, et seda maailma paremini tunda, lõpetas ta magistrantuuri (tallinna Ülikool) ning peale seda on korduvalt ennast täiendanud nii Eestis kui ka välismaal, nt. Prantsumaal Nice’is (Université Nice-Sophia-Antipolis).
  • Nublu (Markus Pulk) on üks Eesti populaarsematest räppartistidest, keda Narvas tuntakse eelkõige tänaseks juba legendaarseks saanud loost – „Für Oksana“. Tema tuntus ja populaarsus ületab Eesti maismaapiire. Selle aasta veebruaris on temast saanud lausa Soome eurolaulu finalist (3. koht). Lisaks muusikalisele karjäärile ei unusta ta ka oma haridusteekonna jätkamist – praegu õpib ta Tartu Ülikooli ajakirjanduse ja kommunikatsiooni erialal.