NERGi liikumispäev turgutas tervist ja tegi linna puhtamaks

Aprilli viimasel päeval korraldasime ühe suure ja ägeda ürituse, mille keskmeks oli liikumine ja puhtus. Toimus liikumispäev, mille raames viisime läbi ka prügikoristusralli ja grillisime. Päev algas Zumbaga koolihoovis. Peale seda läksime Äkkekülla (Äkke spordiklubi).

Peale grillitegevusi jagasime õpilased olid gruppidesse ning nad läbisid liikumisbingot:  iga grupp pidi läbima seitse punkti erinevate seiklus-sportlike tegevustega. Rajal olid  slackline-i raja läbimine, köieveo võistlus, lühike orienteerumise rada, discgolf, erinevad pallimängud (võrkpall, jalgpall, muruhoki). Lisaks oli õhurelvast laskmise punkt, mis pakkus nii õpetajatele kui ka õpilastele palju huvi ning väljakutset. Veel üheks huvipakkuvaks tegevuseks oli erinevate vahenditega sõit (iga osaleja sai valida, kuidas läbida raja- rattaga, rulaga, rulluiskudega, tõukerattaga).

Viimane meeskonnamäng oli uus valdavale osale õpilastele (A-tähe mäng). Mäng pani kõiki meeskonna liikmeid tööle. Õpilased pidid hoidma köitest kinni (mis olid kinnistatud puust tehtud A-tähe ülevale otsale) ning kõik koos liigutama köitega seda kontruktsiooni nii, et seal istuval õpilasel koos ämbriga õnnestuks korjata kõiki maas olevaid palle (ilma maad puudutamata).

Aitäh, Vladimir Všivtsev ja Elvira Bers, te tegitse selle päeva unustamatuks! Aitäh ka meie tublidele õpilastele, Lydia Andreeva, Arkadi Kurotskin, Polina Kurotskina ja Polina Netsajeva, kes aitasid korraldamisega ja viisid läbi meeskonnamänge. See oli üks osa nende õpilasuurimusest ja pratilisest tööst (UPT), mille eesmärgiks oli välja selgitada õpilaste liikumisharjumused ja arvestada nendega liikumispäeva korraldamisel. Daniil Skvortsov aitas viia läbi laskmist. Täname veel ilmataati ja kõiki osalejaid!