Õpilased Darja Bulavkina ja Sergei Markov käisid poliitikuid varjutamas

Koolivaheaeg on G3 õpilaste jaoks uusi emotsioone täis. Darja Bulavkina ja Sergei Markov käisid Eesti Vabariigi poliitikuid varjutamas.

Koolivaheajal kasutasid G3 õpilased Darja Bulavkina ja Sergei Markov võimalust ning varjutasid president Kersti Kaljulaidi ja riigikogu liiget Maido Ruusmanni.
Darja Bulavkina kirjeldab: “Teisipäeval varjutasin Kersti Kaljulaidi. Külastasin Tallinnas paneelarutelu rohepöördest, Fibenoli tehast, kus kasutatakse puude koostisosad täiesti erinevates valdkondades, näiteks asfaldi tootmises. Päev lõppes Tartus, kus anti ülevaade Rohelisest Koolist ning toimus vestlusõhtu väikeste riikide panusest ja Eesti rahvusvahelistest suhetest. Terve päev imetlesin presidendi laialdasi teadmisi ja oskust kõnesid pidada. Oli suur au olla tema töövari ning saada kingituseks ka tema raamatuid.”
“Kolmapäeval käisin Riigikogus Maido Ruusmanni varjutamas, kes oli siiras ja avameelne kõikides vastustes. Mu lemmikosa päevast oli istungite jälgimine, kus oli põnev kuulata poliitikute seisukohti, toetudes sellele, millisest erakonnast nad on. Samas õnnestus ka pilte teha Eesti tuntud ministitega. Olen ülirõõmus, et sain Reforminoorte üritusest osa võtta.”
Sergei Markov selgitab: “Käisin Yoko Alenderi oravavarjuks, kelle juures olen aasta tagasi läbinud arhitektuurikursuse. Töövarjutamise jooksul sain vaadata tõelist Riigikogu tööd ja näha inimesi, keda nägin enne vaid teleekraani kaudu. Küsisin Yokolt enamasti uue Maa- ja Ruumiameti loomise kohta, mille eesmärgiks on parandada Eesti linnade ja valdade keskkonda, ning et ruumi planeerimisel saaks rohkem arhitekte kaasata. Yoko kinkis mulle Gaia Vince raamatu “Nomaadide sajand: Kuidas kliimamurrang üle elada”.”