Tähistasime võimsalt Euroopa päeva

Tähistasime suurelt Euroopa päeva!

Lisaks viisime õpilaste seas läbi Euroopa-teemalise küsimustiku, millest selgus, et TOP5 riiki, mida meie õpilased tahaksid avastada on Itaalia, Hispaania, Prantsusmaa, Kreeka ja Luksemburg.
Tegevused algasid juba päev varem, kui TÜ Narva kolledžis toimus 𝐈𝐗 𝐈𝐝𝐚-𝐕𝐢𝐫𝐮𝐦𝐚𝐚 𝐤𝐮𝐥𝐭𝐮𝐮𝐫𝐢𝐟𝐨𝐨𝐫𝐮𝐦, kus esines ka meie ajaloo õpetaja 𝐊𝐞𝐫𝐬𝐭𝐢 𝐊𝐢𝐯𝐢𝐫𝐮̈𝐮̈𝐭 ja jagas mõtteid Narva ajaloost ja erinevatest narratiividest, mis meie ühiskonnas aset leiavad.
Samal päeval kell 16.00 toimus Stockholmi väljaku avamine, kus meie koolipere liikmed esinesid rahvatantsudega ja jagasid narvalastega kevadist rõõmu.🇸🇪
09. mail oli meie koolis palju külalisi ja üks neist oli lausa külalisloenguga, mille teemaks oli noortekeskne Euroopa ehk räägiti ja tutvustati võimalusi, mida Euroopa noorte arenguks pakub. Külalisesinejaks oli Elizaveta Cheremisina.
Õhtusel Euroopa päevale ühendatud kontserdil olid kohad paljud koolipere liikmed ning elasid kaasa esinejatele Alikale, Uku Suvistele ja Smilersile.
Euroopa päeva nädala sündmused lõppesid Eurovisiooni ühisvaatamisega.

 

Soovin teid kõiki südamest tänada ilusa koostöö eest Narva Euroopa päeva raames.  Sel aastal olid meie üritused nii Tallinnas kui Narvas võimsamad ja väärikamad kui kunagi varem, kuna tähistasime ühiselt Eesti 20. aastapäeva Euroopa Liidu ning NATOga ühinemisest.

Narvas oli 9. mai seekord seda erilisem, et tähistasime Euroopa päeva esmakordselt nii suurelt ja võimsalt. Numbrid ja meediakajastus räägivad sama keelt – Narva Euroopa päeva külastas päeva peale kokku 3500 inimest.

 

Tahan eriti tänada kõiki koole ja õpetajaid, kes oma õpilastega osalesid Euroopa päeva orienteerumismängul. Sel aastal osales orienteerumismängul rekordilised 550 koolinoort. Suur tänu oma õpilasi mängul osalema julgustamast ja Euroopa teemadel harimast!