Täiendav vastuvõtt G1 õppesse

Et anda rohkematele noortele võimalus asuda õppima gümnaasiumis, võtame G1 õppesse vastu täiendavalt õpilasi.

20. aprillist 3. maini toimus sisseastumine Narva Eesti Riigigümnaasiumi G1 astmesse. Kokku esitas 80 õppekohale avalduse 154 õpilast, nende seas  81 noort, kes valisid meie kooli esimeseks valikuks õpingute jätkamiseks. Kandideerijaid oli 22 erinevast koolist.

Sisseastumistesti sooritas 135 kandidaati ja vestlutel käis 96 kandidaati. Testi ja vestluse tulemustest moodustus pingerida ja esimesed 80 said 3. maiks kutse asuda õppima NERGis. Paraku pidime raske südamega osale gümnaasiumisse pürgijatest EI ütlema, sest meie koolis edukaks õppimiseks on vaja head eesti keele oskust.

Nüüdseks on kandidaadid õppekoha kinnitanud. Oleme väga rõõmsad meie kooli esimeste õpilaste üle ning ootusärevad eeloleva kooliaasta ees – see saab olema täiesti teistmoodi meile kõigile.

Narva linna põhikoolide lõpetajad on üles näidanud suurt huvi ja soovi jätkata õpinguid gümnaasiumis.  Et anda rohkematele noortele võimalus, võtame vastu G1 õppesse täiendavalt õpilasi.

Kui Sul pole veel kindlust, kus soovid õpinguid jätkata, ja kui Sul on valmisolek omandada gümnaasiumiharidus täiesti eestikeelses ja -meelses koolis, siis esita oma sisseastumisavaldus ning motivatsioonikiri meie kodulehel 2. juuniks.  Sisseastumiseks pead sooritama testi ja vestluse, pakume selleks võimaluse ajavahemikus 5. – 9. juuni.  Sisseastumise protsessis saad rohkem meiega tuttavaks ning otsustada, kas meie kool on Sulle parim koht õppimiseks.

Rohkem infot kandideerimise kohta leiad infot SIIT