
Vastuvõtt G1 astmesse
Kujunda enda tulevikku koos meiega!
Ootame õppima kõiki, kes soovivad omandada Narvas kvaliteetset keskkharidust eestikeelses keskkonnas.
2025. aastal võtame vastu G1 lendu 80 õpilast.
Kandideerimiseks esita taotlus siin: https://sisseastumine.ee
G1 õppesse kandideerimise tingimused:
- positiivsed aastahinded põhikooli lõputunnistusel;
- vähemalt rahuldavatele tulemustele sooritatud põhikooli lõpueksamid;
- eesti keel teise keelena põhikooli lõpueksami tulemus vähemalt 60 punkti (%) maksimaalsest eksamitulemusest;
- läbitud sisseastumisvestlus.
Võtame õpilasi vastu G1 õppesse põhikooli lõpueksamite, üheksa õppeaine (eesti keel/eesti keel teise keelena, kirjandus, matemaatika, A-võõrkeel, ajalugu, geograafia, bioloogia, keemia, füüsika) aastahinnete aritmeetilise keskmise ja sisseastumisvestluse koondtulemuse alusel.
Koondtulemustest moodustub paremusjärjestus arvestades järgmisi osakaale:
- põhikooli lõpueksamite (eesti keel/eesti keel teise keelena ja matemaatika)protsendipunktide summa – osakaal 50%;
- põhikooli 9 õppeaine aastahinnete aritmeetiline keskmine hinne – osakaal 25%;
- sisseastumisvestluse tulemus – osakaal 25%;
Ilma paremusjärjestuseta võetakse vastu kõik õpilaskandidaadid, kes:
- on valinud õpingute jätkamiseks esimese eelistusena Narva Eesti Gümnaasiumi
- kelle põhikooli eesti keele ja matemaatika lõpueksami protsendipunktide summa on vähemalt 150,
- põhikooli aastahinnete aritmeetiline keskmine hinne on vähemalt 4,0,
- sisseastumisvestluse tulemus on vähemalt 75 punkti 100st.
Küsimuste korral pöördu:
+372 56726320

Sisseastumisega seotud sündmused




Meie kooli eripära
Meie jaoks on iga õppija oluline, mistõttu paneme pöörame palju tähelepanu õpilaste turvatundele ja heaolule. Me usume, et mida turvalisem ja enesekindlam on õpilane, seda motiveeritum, ennastjuhtivam ja edukam ta oma õppimises on.
Turvalise ja toetava õpikeskkonna loomiseks pakume järgmisi võimalusi:
- Mentorlus: Igal õpilasel on õpetaja-mentor, kes juhendab 10-15 liikmelist mentorrühma. Mentorlus toetab õpilasi individuaalselt ja mentorrühmas, loob klassis sõbraliku ja turvalise atmosfääri, arendab suhtlemis- ja koostööoskusi ning aitab ennetada kiusamist.
- Sisseelamispäevad: Kooliaasta alguses toimuvad sissejuhatavad päevad, mis aitavad uutel G1 õpilastel kohaneda kooli ja klassiga, luues tugeva aluse edukaks õppeaastaks.
- Õppenõustamine: Meie koolis töötavad kaks õppenõustajat, kes on abiks erinevate murede korral, olgu need siis seotud suhetega klassis, õppeedukuse, vaimse tervise küsimuste või karjäärivalikutega.
Me väärtustame eesti keelt ja kultuuri ning kasvatame Eestit armastavaid kodanikke. Meie õppetöö toimub 100% eesti keeles. Tähtis on, et iga õpilane tunneks ennast õppides turvaliselt, isegi eksimuste korral, sest vigadest me õpime. Pakume õpilastele rohkelt võimalusi eesti keelt aktiivselt kasutada ja praktiseerida ning Eesti kultuuri avastada. Selleks korraldame väljasõite, meid külastavad erinevad partnerid üle Eesti ja pakume eestikeelseid huviringe.
Meie koolis väärtustame iga õpilase iseseisvust ja võimet enda õppimist juhida. Selleks pakume mitmekülgseid võimalusi:
- Mina+ kursused: Kolme aasta jooksul toimuvad kolm kursust, mis keskenduvad õpilaste ennastjuhtivuse arendamisele ning õpi-, suhtlemis- ja koostööoskuste ning karjääriplaneerimise edendamisele.
- Silmaringikursus: Õpilased valivad ise, kuidas nad enda silmaringi laiendavad, näiteks osalevad kooli igakuistes külalislektorite loengutes, külastavad muuseume, osalevad projektides, näitustel ja kultuurisündmustel. Kursuse jooksul koostavad õpilased kokkuvõtteid oma kogemustest.
- Iseõppepäevad: Igal trimestril on päevad, mil õpilased õpivad iseseisvalt ja koolitunde ei toimu. See aitab arendada õpilaste ennastjuhtivust ja suutlikkust oma õppimist korraldada.
- Arenguvestlused: Kolm korda aastas toimuvad vestlused mentoriga, kus õpilased saavad arutada oma arenguvajadusi, edusamme, seada eesmärke ja rääkida tulevikuplaanidest.
Meie koolis on õpilastel palju valikuvabadus, mis väljendub enam kui 40 valikkursuses, silmaringikursuses, igakuistes külalisloengutes ja huviringides. Meil on oluline, et õpilased saaksid süvendatult õppida just neid teemasid, mis neid kõige enam huvitavad.
- Valikkursuste mitmekesisus: Õpilastel on võimalus kolme aasta jooksul valida vähemalt 11 valikkursust, mis vastavad nende isiklikele huvidele ja tulevikusihtidele.
- Huviringid ja muusikabänd: Pakkume koolis õpilastele 12 tasuta eestikeelset huviringi ja muusikabändi, et oma loovust arendada.
Meie koolis on I ja III õppeperioodi lõpus Ahhaa-nädal! Selle nädala jooksul katsetame õpitut igapäevaelulistes tegevustes ning osaleme mitmesugustel praktikumites, õppekäikudel, õpiprojektides.
Ahhaa-nädal annab sulle võimaluse oma teadmisi ja oskusi praktikas proovile panna, arendades suhtlemis-, koostöö- ja enesejuhtimisoskusi. Nädal on nimetatud “Ahhaa!” hetkede järgi – meie jaoks need on rõõmsad avastamishetked ja eduelamused, mis tekivad siis, kui oled midagi uut ja olulist selgeks saanud.