Valikkursuste nädal andis kogemusi 19-l erineval alal

3. – 7. märtsil toimus õppeaasta teine valikkursuste nädal

Nädal oli mitmekülgne, tegevusrohke ja igati õnnestunud. Õpilased said valida 19-ne NERGi ja NARGi poolt pakutud kursuse vahel. Kursused jõudsid vaevu lõppeda, kui noored pärisid juba järgmiste kohta, et jõuda ennast õigel ajal kirja panna.
“Draamakursusel” töötasid noored Shakespeare’i „Romeo ja Juliaga, kursuse lõpuks lõid lühilavastuse ja leidsid ise kõik kostüümid. Juhendaja Maarja Jakobsoni käe all õppisid noored teksti analüüsi ja tõlgendamist, lavalist liikumist ja kehakeele kasutamist, hääletehnikat ja lavalist kõnet, improvisatsiooni ja meeskonnatööd.
Kursus “Cogito Ergo Sum II” viis noored rännakule läbi Euroopa ja Kaug-Ida filosoofilise mõtte. Filosoofia ja religioon on kujundanud kultuure ja ühiskondi. Juhendaja Uta Kroon-Assafrei tutvustas noori India, Hiina ja Jaapani mõttemaailmaga ning nende eripäradega.
Kuidas saada rikkaks? “Rahatarkuse ja ettevõtlikkuse” kursuse eesmärgiks, mida juhendas Juko-Mart Kõlar (TalTech), oli jagada teadmiseid, kuidas saavutada majanduslikku iseseisvust, teha nutikaid finantsotsuseid, luua oma unistuste karjääri. Mängiti läbi päriselu situatsioone, analüüsiti maailma tuntumate ettevõtete ja isiksuste äritegevust jm. Räägiti raha haldamise, äriideede arendamise olulisusest, ettevõtliku mõtteviisi ja tulevikutrendide mõistmisest.
3D modelleerimise ja printimise” kursus avas noortele tulevikutehnoloogia maailma. Mõne päeva jooksul õppisid nad kasutama 3D joonestustarkvara, looma ja printima oma 3D mudeleid. Juhendajateks olid Renno Raudmäe (arvutitehnika nooremteadur) ja Pavel Kodotšigov (Infotehnoloogia juht, IT-süsteemide administreerimise ja arendamise õpetaja).
“Füsioteraapia” kursus oli neile, keda huvitab, kuidas see aitab hoida keha ja elu tasakaalus, ennetada vigastusi ning taastada liikumisvõimet. Kursus andis teadmiseid inimese anatoomiast ja füsioloogiast, füsioteraapia toest spordis ja igapäevaelus (liikumisteraapia, elektriravi ja veeteraapia), võimalust proovida kaasaegseid taastusravi meetodeid. Noori juhendas Nelli Gorkova (SA Narva Haigla füsipterapeut).
“Teadliku valiku ABC” kursus aitas teha valikuid, kuidas valida õige eriala. Tartu Ülikooli spetsialistid aitasid mõista Eesti kõrgkoolide süsteemi, sisseastumisprotsessi, leida sobivat eriala, avastada võimalusi õppimiseks välismaal. Juhendajad: Kaja Karo (TÜ Narva kolledži kommunikatsioonijuht) ja Rando Otti (TÜ Narva kolledži programmijuht).
Kursus „Mina ja tööle!?“ oli neile, kes tundsid huvi karjäärivõimaluste vastu, et teha teadlikke valikuid ja saada enesekindlust. Hälis Värimäe (Ida-Viru Ettevõtluskeskuses haridusprogrammi Ettevõtlik Kool koolitaja) tutvustas erinevaid ametialasid ja töökeskkondi. Noored said arendada meeskonnatööoskuseid, probleemilahendusi, said praktilisi teadmisi tööle kandideerimisest, tööõigustest, käisid praktikapäeval.
Kursus “Suhtlemisoskuste arendamine” võimaldas arendada suhtlemisoskuseid ja avada uksed paremate suhete poole. Juhendajaga Moonika Laht õppisid noored eneseväljendust, aktiivset kuulamist, kehtestamist ja konfliktide lahendamist.
Eesti keele riigieksami tugikursus ja inglise keele riigieksami ettevalmistuskursus aitasid valmistuda eksamiteks ja täiendada keeleoskuseid. Juhendajateks Mari-Mall Feldschmidt ja Leene Soekov.
“Hip-Hop tantsu algõpetus” viis kokku energilised tantsuhuvilised, kes soovisid omandada tantsustiili põhiliigutused ja katsetada akrobaatikat. Juhendajaks oli Julija Aleksejeva.
“Sõduri baasoskuste valikkursus (ESDC-25 – ellujäämiskursus välitingimustes)” tutvustas kaitseväeteenistust, Kaitseliidu tegevust ning andis võimaluse tutvuda väljakutsetega välitingimustes. Lisaks teooria õppele klassis veetsid osalised 2 päeva ja öö metsalaagris. Korraldajateks ja instruktoriteks olid Kaitseliidu ja Kaitseliidu allorganisatsioonide liikmed, Alutaguse malev, gümnaasiumi õpilased Janar, Demid, Martin-Toomas, Uljana, ja õpetaja Kersti Kivirüüt.
“Moe, disaini ja lavakogemuse” kursus liitis noored ja juhendajad, kes on avatud loovusele ja ei ole ükskõiksed ökoloogiliste teemade suhtes. Noored said nädal aega avastada taaskasutuse ja disaini piiritut maailma. Plaanis on osaleda moekonkursil “Roheline laine”, mis toimub 04.04.2025 Jõhvi kontserdimajas. Juhendajad: Margit Joonas, Karin Kaup, Silja Mall.
Täname kõiki juhendajaid ja õpilasi aktiivse osavõtu eest!